Stok narciarski – Mrągowo Możliwość komentowania Stok narciarski – Mrągowo została wyłączona

wyciąg narciarski Mrągowo

Kiedy nadchodzi sezon narciarski, maniacy białego szaleństwa oczami wyobraźni już suną wyciągami w kierunku alpejskich lub tatrzańskich stoków. Fakt, znajdziemy w tych rejonach bardzo dużo interesujących narciarskich miejscówek. Niemniej i Mazury mają swoje zakątki, które co roku przyciągają coraz większe rzesze narciarzy. Zaliczamy do nich na pewno m.in. Mrągowo. Zobaczmy szybko, co nam ma to wspaniałe miasto do zaoferowania!

Wyciąg narciarski w Mrągowie

Kiedy w rozmowie ze znajomkami wypowiadamy nazwę Mrągowa (dawniej: Ządźbork), oni zwykle reagują mniej więcej tak – “owszem, kojarzę, tam się zjeżdżają grajkowie country oraz ich wielbiciele”. Trudno też się dziwić podobnym skojarzeniom. Wszakże Mrągowo nie od dziś uchodzi za polską stolicę country. Na festiwalu pojawiają się nie tylko gwiazdy naszego rodzimego podwórka, ale również wspaniali amerykańscy muzycy. 

Nieraz trudno się oprzeć urokowi country.

Nie o tym jednak mamy zamiar pisać. Przecież Mrągowo to nie tylko country, ale również trasy i wyciągi narciarskie!

Miasto położone jest malowniczo w otoczeniu jezior. Dzięki nim – więc dostępności wody – śniegu zimą nie może zabraknąć. Jest czerpana bezpośrednio z rozlicznych jezior, które w nią obfitują. Na pewno nie trzeba śniegu sprowadzać z dalekich krain.

Ruszamy na Górę Czterech Wiatrów!

Góra Czterech Wiatrów, czyż nie brzmi zachęcająco? Owszem, i to jeszcze jak! To właśnie tutaj mieści się ośrodek, który pozwoli nam aktywnie spędzić czas. Z samej góry roztacza się przed nami urokliwa panorama miasta oraz widok na ziemię mrągowską. Kursują tu wyciągi orczykowe, które ładnie wkomponowały się w okolicę nadając jej niepowtarzalny klimat – istny raj dla narciarza!

Co ciekawe, Mrągowo otwarte jest zarówno na początkujących narciarzy, żeby nie powiedzieć amatorów, którzy pierwszych szlifów nabiorą na oślej łączce, nie ryzykując poważnych kontuzji. Natomiast więksi zawodowcy udadzą się na trasę biegową, na której będą mogli się wyszaleć. A dla zwolenników zjazdów przygotowuje się pięć tras zjazdowych o różnym poziomie trudności (od zielonego po czerwony).

Kiedy na narty do Mrągowa?

Sezon narciarski w Mrągowie trwa długo, zatem narciarze mogą się nim z pewnością nasycić. Produkcja śniegu przebiega sprawnie i rusza pełną parą przed grudniem. Tak, że już na początku ostatniego miesiąca roku możemy wyruszyć z paczką na mazurski wypad narciarski. Jeśli wolimy późniejsze terminy, włącznie z wiosennymi, to nic nie stoi na przeszkodzie – wszakże ostatni narciarze odjeżdżają z Mrągowo dopiero wraz z końcem kwietnia.

Poprzedni artykułNastepny artykuł