Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie przed zimowym wyjazdem? Możliwość komentowania Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie przed zimowym wyjazdem? została wyłączona

Wyjazd w okresie zimowym na narty czy snowboard to doskonała forma urozmaicenia czasu okołoświątecznego i ferii. Takie aktywne wkroczenie w nowy rok jest świetnym pomysłem pozwalającym na zresetowanie się. Zazwyczaj wybierając się w takie podróże nie myślimy nad tym, że może nam się przydarzyć coś złego podczas takiej wyprawy. Warto jednak wykazać się proaktywną postawą i podjąć wszelkie możliwe działania, które pozwolą zredukować ewentualne przykre skutki złamania czy innego uszczerbku na zdrowiu. 

1. Ubezpieczenie snowboard, ubezpieczenie narciarskie – warto w nie zainwestować!

2. Dobre ubezpieczenie zapewni pokrycie kosztów leczenia

3. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – co warto o niej wiedzieć?

Ubezpieczenie snowboard, ubezpieczenie narciarskie – warto w nie zainwestować!

Wyjazdy rekreacyjne pozwalają odpocząć i odciąć się od rzeczywistości i trudów dnia codziennego. Wszelcy entuzjaści sportów zimowych powinni sięgnąć po ubezpieczenia turystyczne. Każdy z nas reguły nie przewiduje, że złamanie czy inne nieprzyjemności dotkną go podczas takiego wakacyjnego wyjazdu. Dla Twojej wygody nie musisz nawet udawać się do placówki osobiście – kup ubezpieczenie narciarskie online i ciesz się korzyściami jakie z niego płyną. Jeżeli najpierw chcesz zasięgnąć informacji na temat dostępnych opcji – skorzystaj z porady telefonicznej lub dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Narty i snowboard są często jedną z aktywności, które prowadzą do złamań podczas zimowych sportów – warto zatem sprawić sobie takie ubezpieczenie narciarskie i wyeliminować ryzyko obarczenia kosztami leczenia, szczególnie w przypadku wyjazdu zagranicznego. Taka suma ubezpieczenia nie będzie dotkliwa, a pozwoli w razie konieczności zrekompensować ewentualne koszty związane z pobytem w szpitalu i podjętym leczeniem.

Ubezpieczenie bagażu pozwoli nam spać spokojnie i nie martwić się o przechowywane tam rzeczy czy sprzęt. Warto jednak wziąć pod uwagę także inne formy ochrony. I tak np. ubezpieczenie na narty czy ubezpieczenie snowboard może okazać się przydatne zarówno w kraju jak i poza granicami Polski – koszty leczenia zostaną pokryte, co pozwoli zredukować stres związany z nieplanowanym wydarzeniem.

Dobre ubezpieczenie zapewni pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie narciarskie to absolutna konieczność dla wszystkich osób, które wybierają się na praktykowanie zimowych sportów. Czym jest? Otóż jest forma rozszerzonej polisy ubezpieczeniowej, która chroni od także od następstw nieszczęśliwych wypadków na nartach czy snowboardzie. Takie ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez wiele firm – warto zatem sprawdzić czym konkretnie różnią się między sobą takie ubezpieczenia narciarskie przed podjęciem ostatecznej decyzji o najlepszym dla siebie wariancie. Nie warto tutaj również kierować się jedynie wysokością składki, a konkretnymi zapisami w umowie. Pokryte przez ubezpieczyciela koszty leczenia to jedno z podstawowych założeń, ale nie jedyne. 

Warto sprawdzić przed zakupem co konkretnie zawiera zakres ubezpieczenia. Jeżeli zastanawiasz się ile kosztuje ubezpieczenie sprzętu sportowego czy po prostu ubezpieczenie oc czy też najtańsze ubezpieczenie narciarskie – tutaj koszt zaczyna się już od około kilku złotych na dzień. Wszystko oczywiście zależy od wielu różnych czynników, w tym od kraju w jakim się znajdujemy. 

Jedno jest pewne – decydując się na sporty wysokiego ryzyka konieczne jest zwrócenie uwagi na ewentualne wypadki, które mogą się wydarzyć. Działanie na własną rękę może być wówczas wysoce kosztowne – w przypadku transportu medycznego do konkretnej placówki medycznej za granicą finalny rachunek może okazać się dla nas druzgocący. 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – co warto o niej wiedzieć?

Karta EKUZ to dokument, który uprawnia do darmowego korzystania z podstawowej formy opieki medycznej w trakcie pobytu poza granicami Polski. Co więcej – samo wydanie takiej karty jest całkowicie wolne od opłaty i obowiązuje ono we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej oraz takich miejscach jak Islandia, Norwegia, Szwajcaria czy też Liechtenstein.

Warto wiedzieć, że karta EKUZ stanowi przykład jednego z podstawowych dokumentów, jakie powinniśmy zabierać ze sobą na każdy wyjazd zagraniczny. Musisz bowiem wiedzieć, że podczas takich zagranicznych wyjazdów w momencie gdy trafisz do placówki medycznej – tamtejsi pracownicy nie weryfikują, czy należysz do Narodowego Funduszu Zdrowia. Konieczne jest tutaj okazanie karty EKUZ. W przypadku posiadania takowej karty można liczyć na preferencyjne warunki podczas pobytu w szpitalu i konieczności podjęcia kroków związanych z leczeniem nagłej choroby, kontuzji czy też wypadku albo kolizji. Każda forma pomocy medycznej, której doświadczysz będzie rozliczana o wiele przyjaźniej w przypadku posiadania karty EKUZ.

Powyższy poradnik powinien uargumentować dlaczego wykupienie ubezpieczenia przed wyjazdem na narty czy snowboard powinno być nieodzownym elementem przygotowań przed taką formą zimowego wypoczynku.

Poprzedni artykułNastepny artykuł