Kasprowy Wierch: narty Możliwość komentowania Kasprowy Wierch: narty została wyłączona

kasprowy wierch: narty

Sezon zimowy za pasem, warto więc skompletować sprzęt narciarski, konieczny do uprawiania sportów zimowych.

Polska to kraj bardzo urozmaicony pod względem ukształtowania terenu: można powiedzieć, że jest zasobna we wszystkie możliwe formacje, takie jak: góry, jeziora, rzeki, doliny, wyżyny, a nawet pustynię i niewielki obszar depresyjny. Z tego powodu, warto więc zwiedzać Polskę, bo z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni teren, do wykorzystania według własnych potrzeb rozrywkowych i relaksacyjnych.

Narciarstwo na Kasprowym Wierchu

Z najczęściej odwiedzanych terenów w sezonie letnim i zimowym są góry – zlokalizowane na południu kraju i ciągnące się wzdłuż jego granicy. Mamy tu dwie formacje Sudety i Karpaty, które dzielą się na wiele mniejszych pasm górskich, do których należą Tatry, z najwyższymi polskimi szczytami.
Jednym ze szczytów jest Kasprowy Wierch, na którym znajdują się dwie piękne i szerokie trasy narciarskie, do korzystania przez wiele miesięcy w roku.
Na szczyt Kasprowego Wierchu można wejść na własnych nogach lub wjechać koleją linową, w kilkunastoosobowym wagonie. Przejazd trwa około 20 minut.

Oznakowanie tras narciarskich

Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu są zróżnicowane pod względem trudności: obydwie zaczynają się w kotle Gąsienicowym i kotle Goryczkowym i obie są w początkowym odcinku dość strome. Kolorem czarnym oznakowane są najtrudniejsze fragmenty, a dotyczy to okresu zimowego, gdzie tworzą się oblodzenia lub muldy; kolorem czerwonym oznakowane są odcinki trudne, ale przy sprzyjających warunkach pogodowych, które potrafią zmienić się z minuty na minutę. Należy więc pamiętać, że to, co przed chwilą było miękkim śniegiem, za chwilę może zmienić się w rwący potok lub przeciwnie – w lodowisko.

Warto zaznaczyć, że na Kasprowym Wierchu mogą jeździć tylko zaawansowani narciarze lub snowboardziści, ponieważ nie ma tam tras dla osób, dopiero zaczynających swoją przygodę z nartami czy deską snowboardowa.

Poprzedni artykułNastepny artykuł