Raj dla narciarza Możliwość komentowania Raj dla narciarza została wyłączona

Raj dla narciarza

Do Edeny, z którego niegdyś zostali wygnani Adam i Ewa niestety nie ma już powrotu. Ale za to możemy wybrać się w inne malownicze miejsca. Każdy może odnaleźć takie, w którym poczuje się jak w raju. Istnieje również raj dla narciarzy. Spróbujemy go odszukać? A może tych rajów jest znacznie więcej? Przekonajmy się o tym!

Gdzie jest raj dla narciarza?

W dobie internetu, kiedy czegoś szukamy, w pierwszej kolejności zaglądamy do wręcz nieskończonych zasobów sieci. Nie błąkamy się na szczęście po omacku – pomocą wszakże służą nam wyszukiwarki internetowe. Korzystamy więc z jednej z nich i wpisujemy frazę „raj dla narciarza”. I nawet nie zdążyliśmy mrugnąć okiem, a przed nami rozwinęła się lista „narciarskich rajów”. Czytam więc kolejno: „Trentino – raj dla narciarzy i snowboardzistów”, „Białe szaleństwo w Polsce . Te miejsca to raj dla narciarzy” (tutaj chyba prawidłowo byłoby napisać: „raje”), „Beskidy to raj dla narciarzy”… Uff, to tylko pierwsze z brzegu wyniki. Można dostać zawrotu głowy i to bez zjeżdżania slalomem ze stoku!

Wygląda więc na to, że rzeczywiście nie istnieje wyłącznie. Wiele więc zależy od od rozmaitych preferencji danego narciarza, w których niemałą rolę odgrywają dogodności infrastruktury, ukształtowanie terenu czy także spodziewany koszt wyprawy.

Poza tym udało nam się znaleźć ośrodek narciarski, który oficjalnie nazywany jest rajem, chodzi mianowicie o:…

Matterhorn Ski Paradise

Tak, mowa o Raju Narciarskim wokół szwajcarskiego Matterhornu. Czy rzeczywiście to jest taki raj, a może po prostu sprawdza się powiedzenie, że „każda pliszka swój ogon chwali”? Dla kogoś rajem narciarskim może być na przykład stok narciarski w Mrągowie.

Czy mieści się tam raj dla narciarza – to każdy zainteresowany powinien sam sprawdzić. Niemniej słuchając relacji ludzi oraz czytając rozmaite prospekty wydaje się, że rzeczywiście coś na rzeczy jest. Mamy przecież do dyspozycji 360 kilometrów nartostrad o różnym stopniu trudności. Znajdą dla siebie urocze zakątki zarazem amatorzy jak i bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa. Są więc zarówno płaskie chronione przed wiatrem nartostrady jak i trudniejsze prowadzone wokół szczytu. Poza tym skialpinistów ucieszy 38 kilometrów tras zaprojektowanych właśnie z myślą o nich.

Długo by tu było rozwijać pełną paletę możliwości, wspomnijmy więc tylko na koniec, że nie lada atrakcję stanowi platforma widokowa Klein Matterhorn – czyli najwyżej usytuowany tego typu obiekt w Europie!

Poprzedni artykułNastepny artykuł