Jakie narty dla początkującego mężczyzny ? Możliwość komentowania Jakie narty dla początkującego mężczyzny ? została wyłączona

Sporty zimowe, takie jak jazda na nartach, są nie tylko doskonałym treningiem całego ciała, ale i świetną rozrywką. Pozwalają nieco inaczej spojrzeć na zimowy okres i polubić go. Wyjazdy na narty są okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu w męskim gronie czy też z rodziną, a także zwiedzania różnych ciekawych miejsc. Tylko jakie narty wybrać, jeśli jest się początkującym mężczyzną?

Wybór nart – obiektywna ocena swoich możliwości

Odpowiadając na pytanie jakie narty dla początkujących mężczyzn wybrać, można odpowiedzieć – dostosowane do wzrostu, wagi i umiejętności danej osoby. Ktoś kto zaczyna swoja przygodę z narciarstwem potrzebuje sprzętu raczej uniwersalnego, który ułatwi mu naukę i umożliwi ćwiczenie oraz doskonalenie jazdy wolnej i szybkiej każdą techniką po różnych łukach. Trzeba się również zastanowić czy jazda na nartach będzie jedynie sporadyczną rozrywką czy ma się większe ambicje sportowe. Nie bez znaczenia jest również kondycja i ewentualna chęć pracy nad nią.

Warto również podkreślić, że porad dotyczących jakie narty będą najlepsze dla początkującego mężczyzny należy szukać u osób znających się w temacie. Często koledzy nie są najlepszymi ekspertami, ponieważ zwykle nie mają dużego rozeznania i polecają jedynie sprzęt który sami posiadają.

Narty dla początkujących mężczyzn – wskazówki

Rynkowa oferta nart rożnego typu jest bardzo duża, więc nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Czym się więc kierować podczas zakupu i jakie narty dla początkujących mężczyzn będą najlepsze? Otóż jest kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Najkorzystniej będzie wybierać narty:

  • z grupy all round carver lub allmountain,
  • mające ok. 70-79 mm szerokości pod butem ;
  • z promień skrętu około 13-20 metrów w zależności od rodzaju preferowanej jazdy – gęste skręty czy jazda po szerokim łuku;
  • mieć zaokrągloną piętkę oraz krótki i także zaokrąglony czub;
  • o umiarkowanej sztywności;
  • z wypełnieniem z lekkiego drewna lub mieszanki drewna i pianki;
  • dobrane według wzrostu zgodnie z zasadą – od wzrostu odjąć 5-10 cm.

Odpowiednio dobrane narty, czyli dostosowane do warunku anatomicznych danego mężczyzny i jego preferencji oraz umiejętności dotyczących jazdy na nartach, zapewnią mu bezpieczną jazdę oraz pozwolą czerpać przyjemność z nauki i odkryć który styl jazdy najbardziej mu odpowiada.

Być może już niedługo początkujący narciarz będzie musiał rozważyć kolejną sprawę, czyli jakie narty dla średniozaawansowanego.


Poprzedni artykułNastepny artykuł