Wieżyca – narty Możliwość komentowania Wieżyca – narty została wyłączona

Wieżyca – narty

Jeśliby się rozejrzeć po Polsce, to nie ma takiego zakątka, z którego nie byłoby całkiem blisko do ośrodka narciarskiego. Mają je nawet regiony, które z górami mają niewiele wspólnego. Dotyczy to również Kaszub. Znajdują się w nich na przykład pasmo morenowych Wzgórz Szymbarskich.

Wyciągi, stok i inne atrakcje

Wzgórza nie pną się może ku niebu, ale i tak rysują się ładnie na tle nieba. Znajdziemy na nich również wiele osobliwości przyrodniczych. Wzgórza silnie powiązane są ze wsią Szymbark, która znajduje się u ich podnóża. Nas jednak interesuje najwyższe wzniesienie nie tylko tego malowniczego pasma, pokrytego lasem bukowym, ale na całym Niżu Polskim. Najwyżej spiętrzona jest Wieżyca Złaknieni wzniesień mieszkańcy okolic, a także turyści z odleglejszych stron ściągają w te rejony, by uprawiać narciarstwo bądź pieszą turystykę. Dla obydwu grup przygotowano dobrą bazę turystyczną. Narciarze, szczególnie biegowi, mogą poszaleć na stoku. Mają do wyboru trasy o różnym poziomie trudności. Początkujący poznają podstawy kunsztu narciarskiego na oślej łączce, a bardziej zaawansowani zawodnicy wyruszą na trudniejsze szlaki. Nie brakuje również wyciągów. Są sztucznie naśnieżone i oświetlone. Z niektórych skorzystają również snowboarderzy, początkujący oraz dzieci.

Na samej Wieżycy znajduje się wieża widokowa, co nie powinno dziwić, zważywszy choćby na nazwę szczytu. Niegdyś było to drewniana konstrukcja, jednak drewno przegniło i nie wytrzymała próby czasu, obecnie został po niej ślad w postaci fundamentów. Jest za to inny punkt widokowy, czyli wieża stalowa. Warto też zajrzeć do pobliskiego Szymbarku . Jedną z jego części stanowi przysiółek o nazwie… Wieżyca. Atrakcją wsi jest dom, który został postawiony do góry nogami. Czyli chodzi się w nim po suficie, by spoglądać w górę na podłogę. Niezwykłe przeżycie!

Poprzedni artykułNastepny artykuł