Narciarskie wzgórze w Zakopanem Możliwość komentowania Narciarskie wzgórze w Zakopanem została wyłączona

narciarskie wzgórze w zakopanem

Zakopane do stolica polskich Tatr. Miasto znane jest także daleko poza granicami naszego kraju i przyciąga turystów przez cały rok. W cieplejszych miesiącach ściągają do niego miłośnicy pieszych wędrówek, natomiast, jak przyprószy śnieżek, pojawiają się maniacy białego szaleństwa. Znajdując w okolicy wiele atrakcji.

Antałówka

Znajdziemy tam między innymi bardzo urokliwe wzgórze narciarskie. Co ciekawe, kojarzą je także ci, którzy nigdy nie mieli na nogach nart. W wielu bowiem krzyżówkach pojawia się hasło – „narciarskie wzgórze w Zakopanem”. Chodzi tu oczywiście o Antałówkę. Nie jest to strome wzgórze, ale bardzo łagodne i ciekawie położone. Z jednej strony mamy zbocze usiane iglastymi drzewami. Znajduje się tu także ośrodek narciarski. Ci, którzy stawiają na wygodę, zapewne z przyjemnością skorzystają z usług wyciągów. Jeden został specjalnie zaprojektowany z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach.

Szkółka narciarska

Dla nich także jest szkółka narciarska, w której mogą pobierać pierwsze nauki jazdy na nartach. Stoki Antałówki oświetlone są po zmroku sztucznym światłem, zatem nie trzeba przerywać zabawy, jak tylko zajdzie słońce, lecz nadal cieszyć się jazdą.

Żółty szlak na Gubałówkę

Antałówka polecana jest szczególnie tym narciarzom, którzy pobierają pierwsze szlify. Górka jest ukształtowana tak, że nie ma stromizn.

Jest tu również coś dla fanów pieszych górskich wypraw. Z wzgórza bowiem wiedzie żółty szlak na Gubałówkę. Liczy on 10,3 km, pokonanie go zaś zajmuje nieco ponad trzy godziny.

Poprzedni artykułNastepny artykuł