Szklarska poręba – stoki Możliwość komentowania Szklarska poręba – stoki została wyłączona

szklarska poręba – stoki

Szklarska Poręba to jedna z piękniejszych miejscowości położonych w polskich górach. Do miasta zachodzi nieraz Liczyrzepa, legendarny król Karkonoszy. Ale jeżeli nie zakłócamy jego spokoju i nie niszczymy przyrody – nie powinniśmy się tego nieco porywczego monarchy bać. Przyjeżdżamy więc do Szklarskiej Poręby, która jest świetną bazą wypadową do wycieczek pieszych i narciarskich eskapad.

Narciarze udają się na stoki lub na trasy biegowe, których w okolic nie brakuje. Coroczny bieg Piastów ma tu właśnie miejsce.

Szklarska Poręba: stoki narciarskie

Jak dojechać do Szklarskiej Poręby? Najłatwiej oczywiście samochodem. Ale wiemy, że wielu z Was preferuje podróże odbywane pociągiem. To ekonomiczne oraz ekologiczne rozwiązanie i takie rozwiązania z całego serca wspieramy. W mieście znajduje się dworzec i stacja kolejowa. Regularnie przyjeżdżają tu pociągi ze stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Połączenie jest więc całkiem dobre.

Szklarska Poręba jest wysoko usytuowana nad ziemią. Górują nad nią szczyty górskie, między innymi Szrenica. I to właśnie na nią proponujemy wybrać się z nartami. Na jej zboczach znajdują się stoki narciarskie. Swoje umiejętności wypróbują zarówno wytrawni narciarze, średniozaawansowani, a także żółtodzioby. Jest tu między innymi trasa zjazdowa FIS (czyli czarny szlak) przeznaczona dla wyjadaczy, wymaga bowiem kunsztu narciarskiego. Jej pochyłość sięga często 50%. Niezłe emocje wiążą się także z pokonaniem ponad 4-kilometrowej nartostrady o wdzięcznej nazwie „Lolobrygida”. Natomiast niezbyt doświadczonym narciarzom polecamy stok „Puchatek”.

Wokół Szklarskiej Poręby wznoszą się różnorodne góry. Można więc udać się także choćby na Białą Polanę, w której mieści się wypożyczalnia nart i sprzętu narciarskiego; albo zdecydować się wyruszyć na stoki okalające Czarną Górę.

Poprzedni artykułNastepny artykuł