Narciarskie przedszkole Możliwość komentowania Narciarskie przedszkole została wyłączona

narciarskie przedszkole

Często jest tak, że jako rodzice nie możemy doczekać się chwili, kiedy nasza pociecha będzie gotowa do tego, by mogła z nami szusować po stokach Polski i całego świata. Pamiętajmy jednak, że wymaga to przemyślanych przygotowań.

Niektórzy wolą sami uczyć dziecko, jak stawiać swoje pierwsze skoki na trasie narciarskiej. Ale coraz popularniejsze jest zapisanie malucha do narciarskiego przedszkola. Zastanówmy się nad tym rozwiązaniem.

Porady ekspertki

Chcąc jak najlepiej zgłębić temat, przeszukaliśmy zasoby internetu. Natrafiliśmy na rozsądne słowa doświadczonej instruktorki narciarstwa pani Heidi Ettlinger. Zauważa ona, że warto zaufać profesjonalistom, którzy znają się na rzeczy. Cóż, dziwne, gdyby miała odmienne zdania – zrobiłaby sobie wtedy antyreklamę.

Inne uwagi są mniej oczywiste. Pani Heidi celnie stwierdza, że nauka techniki w przedszkolu narciarskim nie powinno był najważniejsze. Liczą się tu zupełnie inne rzeczy. Chodzi więc o to, by oswoić smyka ze śniegiem, zimową aurą. Jeżeli dziecko uzna, że najbardziej lubi lepić ze śniegu kulki, to niech to robi! Powinno się dobrze bawić, aby wypad na narty się mu kojarzyło z ekscytującym czasem. Wiedzą o tym instruktorzy, którzy urządzają wiele przerw, podczas których maluchy raczone są drobnymi smakołykami, na przykład gorącą czekoladą.

W tym wszystkim nie zapomina się zupełnie o nartach. Pod czujnym okiem opiekuna maluchy pokonują króciutkie trasy na swoich pierwszych deskach.

Jakie wybrać lekcje?

Przedszkola narciarskie z reguły przyjmują już dzieci 3-4-letnie.

W przedszkolach narciarskich oferują naszym pociechom rozmaite formy uczenia się. Nauka i zarazem zabawa mogą się odbywać w grupach. Jakie to ma plusy – chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać. Wiadomo – w grupie zawsze raźniej.

Nieco inaczej przebiegają lekcje prywatne. Nie ma już aż tyle okazji do śmiechu, ale za to cała uwaga instruktora zostaje poświęcona jednemu dziecku.

Jeśli nie chcemy się rozstawać z naszymi milusińskimi i chcemy obserwować, jak spędza swe pierwsze chwile na stoku, możemy skorzystać z życzliwości przedszkola i uczestniczyć z boku w tej niezapomnianej przygodzie.

Poprzedni artykułNastepny artykuł