Narciarskie przedszkole – Białka Tatrzańska Możliwość komentowania Narciarskie przedszkole – Białka Tatrzańska została wyłączona

narciarskie przedszkole – białka tatrzańska

Z roku na rok powstaje w Polsce coraz więcej przedszkoli narciarskich. W związku z tym zjawiskiem postanowiliśmy zrobić mały przegląd miejscowości, w których (lub obok których) organizuje się tego rodzaju przeszkolenia. Dziś traf padł na Białkę Tatrzańską. Akurat tak się złożyło, że chodzi o niezwykle popularną wśród turystów miejscowość.

Atrakcyjne turystyczne przez cały rok

Warto na wstępie nadmienić, że Białka Tatrzańska oferuje atrakcje turystyczne niemal przez cały rok. Słynie przecież jako punkt docelowy dla letnich wczasowiczów. Zimą funkcjonują prężnie dwa ośrodki: Kotelnica oraz Bania.

Co ciekawe, już ponad 10 lat temu – w 2019 roku – pewien portal internetowy ogłosił Białkę Tatrzańską najbardziej interesującym kurortem zimowym w Polsce. Cóż, nie bez przyczyny…

Także pasjonaci zabytkowej architektury znajdą tu coś dla siebie, jej najpiękniejszym przykładem jest wszakże drewniany kościółek sprzed stuleci.

Na uwagę zasługuje również położenie tej urokliwej miejscowości. Leży nad rzeką Białką, prawym dopływem majestatycznego Dunajca. Poza tym od południowej strony rozpościera się dolina prowadząca do Tatr Bielskich. W związku z tym surowy klimat jest wyraźnie złagodzony poprzez promienie słoneczne, które bez przeszkód dociera do Białki Tatrzańskiej oraz okolic.

Szkółka dla najmłodszych

Wprawdzie w samej miejscowości nie uświadczymy przedszkola narciarskiego, to całkiem niedaleko mieści się jedno z nich. Nie trzeba daleko szukać, bo zaraz po drugiej strony Białki. W tamtejszej Czarnej Górze jest szkółka dla najmłodszych. Jak czytamy w ofercie – można do niej zgłaszać dzieci, które przekroczyły 4 rok życia, zatem właśnie przedszkolaki. Treningi przeprowadzane są w kameralnych grupkach liczące od 3 do 6 smyków.

Jak przypuszczamy – największy nacisk kładzie się na to, aby maluch oswoił się ze śniegiem i nartami, czerpiąc z tego jak największą radość. Pierwsze zetknięcie się z narciarstwem rzutuje w przyszły stosunek do tej formy rekreacji.

Poprzedni artykułNastepny artykuł