Karpacz – wyciąg na Kopę Możliwość komentowania Karpacz – wyciąg na Kopę została wyłączona

karpacz wyciąg na kopę

Już sam Karpacz ma wiele do zaoferowania turystom, wystarczy wspomnieć tylko o świetnej bazie turystycznej czy licznych zabytkach, w tym bodaj najbardziej znanym, czyli unikatowej świątyni Wang. Tym niemniej również bliżej i dalej jest gdzie chodzić i co zobaczyć. Możemy na przykład udać się cenną przyrodniczo trasą na Kopę. Chyby nam na czasie bądź podróżujemy z mniej wytrawnymi wędrowcami, wtedy polecamy przejechać się wyciągiem.

W kilka minut na szczyt!

Całkiem niedawno, bo w 2018 roku kolejka na kopę została poddana gruntownej modernizacji; wiele mówią o tym liczby, bowiem wydano przeszło 35 milionów złotych. Poprzedni wyciąg krzesełkowy, którym podróżowało się pojedynczo, był dość przestarzały. Wówczas, by dostać się na Kopę (zwaną również Czarną Kopą bądź Małą Kopą) trzeba było pośwęcić na przewóz około 15-20 minut. Miało to oczywiście swoje wady i zalety. Wady są oczywiste, mieliśmy później mniej czasu na dalsze czynności krajoznawcze; jeśli chodzi o te drugie – to mogliśmy dłużej napawać się mijanymi po drodze widokami. A te są naprawdę imponujące, w końcu to są rejony Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym znajdzie się wiele osobliwości przyrodniczych.

W południowej części Karpacza, nieopodal wyciągu – w promieniu 1-2 kilometrów) znajdziemy wiele restauracji czy hoteli, co zdecydowanie ułatwia zaplanować opowiednio czas.

Co ciekawe, zimą rejony te przyciągają pasjonatów białego szaleństwa, gdyż obszar kolejki staje się zarazem wyciągiem narciarskim Kopa-Złotówka.

W każdym razie aktualnie podróż potrwa zaledwie siedem minut. Zatem wcześniej dotrzemy na samą Kopę, która składa się z karkonoskiego granitu. 

Stamtąd już możemy udać się albo w stronę schroniska, albo aż na samą Śnieżkę. Podróż wyciągiem zatem stwarza dogodne warunki do zdobycia tego szczytu, z którego przecież słyną Karkonosze.

Wyciąg na Kopę – ceny

Na koniec powiedzmy nieco o cenach. Za wjazd “Zbyszkiem” kupując bilet normalny zapłacimy 50 złotych, natomiast za ulgowy damy 30. Zjazd jest nieco tańszy. Natomiast najbardziej opłaca się nabyć bilety w dwie strony lub zdecydować się na bilet grupowy lub z przewodnikiem.

Poprzedni artykułNastepny artykuł