Karpacz – narty dla dzieci Możliwość komentowania Karpacz – narty dla dzieci została wyłączona

Karpacz narty dziecko

Każdego roku, bez względu na porę roku, Karpacz przyciąga rzesze turystów. Także w sezonie narciarskim, bowiem miasto może się pochwalić odpowiednią bazą turystyczną oraz infrastrukturą przygotowaną pod zwolenników białego szaleństwa. W takim układzie nie może zabraknąć także atrakcji dla dzieci. 

Oto, co nas czeka w Karpaczu!

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Karpacz zalicza się do popularniejszych wśród obieżyświatów polskich górskich miejscowości. Malowniczo została ulokowana w dolinie Łomnicy u podnóża majestatycznej Śnieżki. Zatem dla miłośników górskich klimatów oraz obcowania z Naturą jest to miejsce wprost idealne. Nie brakuje też miłych niespodzianek dla pasjonatów historii, zabytków czy po prostu wielbicieli piękna. 

Długo by wymieniać wszystkie zabytki. Dlatego wspomnijmy tylko o chyba najsłynniejszym. To unikatowy na skalę krajową Świątynia Wang, sprowadzona (oczywiście nie w jednym kawałku) na Dolny Śląsk z Norwegii przez pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV. Dodajmy, że została wykonana bez użycia gwoździ – zamiast których posłużono się złączami ciesielskimi.

Tyle tytułem wstępu, zobaczmy, co Karpacz ma do zaoferowania młodym narciarzom!

Przedszkola narciarskie

W obrębie Karpacza funkcjonują szkółki dla najmłodszych narciarzy, które zwie się przedszkolami narciarskimi. Tam pod okiem profesjonalistów będą szkoliły swoje umiejętności. Możliwy jest trening indywidualny, o których korzyściach nie trzeba nikogo przekonywać, lub też grupowy, który jest świetną okazję, by poznać rówieśników i wspólnie spędzić miło czas.

W przedszkolach stawia się głównie na świetną zabawę, aby narty i wypad w góry kojarzył się maluchowi jak najlepiej. Poza tym oswaja się z nartami, stawiając na nich pierwsze kroki.

Wyciągi

Nie brakuje także wyciągów, którymi nasi milusińscy wjadą na górę bądź z niej zjadą. Głównie są to mechanizmy w typie orczykowym. Niektóre noszą bardzo miłe nazwy, wśród nich znajdziemy więc Żółwika czy Maciusia – jego imię może brzmi niepozornie, ale odznacza się największą w Karpaczu przepustowością, osiągającą nawet 750 osób na godzinę!

Inne atrakcje

Narty to nie wszystko, o czym wiedzą w Karpaczu. Dlatego są też inne atrakcje.Wymieńmy choćby górki saneczkowe czy całoroczne lodowisko syntetyczne, na którym można urządzać gry i zabawy.

Poprzedni artykułNastepny artykuł