Deska czy narty? Możliwość komentowania Deska czy narty? została wyłączona

deska czy narty

Wybierając się w góry podczas ferii, wiele osób decyduje się na wynajęcie nart i łagodne zjeżdżanie ze stoku. Deska snowboardowa to nieczęsty wybór spędzania czasu na stoku. Deski często widzi się w towarzystwie młodych ludzi, którzy szaleją na śniegu, manewrując między narciarzami. Co jednak jest lepsze, gdy chcemy spędzić czas w pięknie ośnieżonych górach. Deska czy narty?

Zalety nart i deski

Narty nie są takie trudne. Bardzo wiele osób po kilku próbach, szybko łapie technikę i samodzielnie zjeżdża z górek albo odpycha się po bardziej płaskiej nawierzchni. Narty potrzebują równowagi i skupienia, przynajmniej podczas pierwszych chwil. Niepewnie stawiając kroki na śniegu, pomocne okazują się kijki, którymi można się odepchnąć i zaczepiając się, utrzymać. Narty sprawdzą się dla osób starszych oraz tych, które chcą spokojnie spędzić czas na stoku. Znacznie bezpieczniejsze i stabilniejsze, pozwalają na lepsze manewry dzięki temu, że przyczepione są osobno do nóg.

Deska za to kojarzy się z adrenaliną i niebezpiecznymi akrobacjami podczas skoków. Można jednak pozwolić sobie na deskę by w widowiskowy sposób zjeżdżać ze stoku, balansując na przedmiocie. Deska jest mniej stabilna i nie posiada kijków, które kojarzą się z bezpieczeństwem. Co ważne, obie nogi są przyczepione do jednej deski, co uniemożliwia tak swobodną manipulację. Balans i równowaga są bardzo istotne podczas jazdy na desce. Na pewno nie jest to forma zabawy dla każdego. Należy nauczyć się zupełnie samodzielnego hamowania i co ważne, deskę dość często trzeba ściągać by przemieszczać się po płaskiej nawierzchni. Oczywiście wystarczy jedna noga i wtedy można odpychać się za pomocą drugiej. Opanowując sztukę równowagi i pozbywając się odrobiny strachu jaka wiąże się z brakiem posiadania kijków, można śmiało zdecydować się na próby z deską.

To która forma spędzania czasu na ośnieżonym stoku jest lepsza, zależy od kwestii indywidualnej. Nie na darmo jednak to właśnie narty cieszą się większą popularnością. Są bardziej stabilne, a również pozwalają rozpędzić się i ze śmiechem śmigać po górkach.

Poprzedni artykułNastepny artykuł