Plastikowe narty dla dzieci Możliwość komentowania Plastikowe narty dla dzieci została wyłączona

plastikowe narty dla dziecka

Przy doborze nart dla dziecka, szczególnie tych pierwszych,  zwracamy uwagę nie tylko na rozmiar smyka, ale także inne parametry – między innymi jego rozmiar oraz naturalne predyspozycje. Jest kilka cech, którymi powinny wyróżniać się narty dla dziecka, które stawia na nich pierwsze kroki.

Zastanówmy się, jak to wygląda w przypadku modeli plastikowych; czym w ogóle są, i czy warto rozważyć opcję ich zakupu.

Pierwsze narty dla smyka a plastiki

Szukając nart dla dziecka, zwracamy uwagę na kilka istotnych czynników. Nade wszystko nie mogą być ani za krótkie, ani z adługie. W pierwszym przypadku, często by się przewracało. Natomiast szusując w nazbyt długich, miałoby niemały problem, by właściwie manewrować. Jesłi zaś chodzi o długość desek, to zwykle sugeruje się, by sięgały dziecku gdzieś między klatką piersiową a ramionami, nanosząc oczywiście poprawki na sprawność fizyczną pociechy oraz jej wagę. Poza tym istotne, by narty były miękkie i lekkie, dzięki czemu początkujący narciarz łatwiej będzie wykonywał skręty, co zmniejsza ryzyko upadków, choć i tych z pewnością nie zabraknie. Niemniej dziecko szybko się z reguły podnosi, w odróżnieniu na przykład od wielu dorosłych, którzy nie są już tacy gibcy.

Dobrze, a jak to wygląda w przypadku nart plastikowych? Właściwie, powiedzmy to otwarcie, nie są one przeznaczone do jazdy. Co je cechuje? Otóż mają plastikowe wiązania z paskiem i przymocowuje się je do zwyczajnych butów, czyli nie narciarskich, lecz takich, w których smyk porusza się na co dzień. Raczej nie dostaniemy jej w profesjonalnym sklepie ze sprzętem narciarskim, chyba że znajdzie się w nim jako swoista ciekawostka. Zamiast tego natrafimy na plastikowe narty w którymś ze sklepów z zabawkami, raczej tym lepiej zaopatrzonym. 

Plastiki mogą się przydać jako namiastka prawdziwego sprzętu, ewentualnie do przemieszczania się w okolicy schroniska czy zwykłym spacerze. Natomiast na pewno nie zastąpią zwykłych desek. Ale mogą być impulsem, który zaciekawi naszego szkraba i skieruje jego uwagę, by pójść w tym kierunku i zainteresować się jazdą narciarską.

Poprzedni artykułNastepny artykuł