Lądek Zdrój – narty Możliwość komentowania Lądek Zdrój – narty została wyłączona

lądek zdrój narty

Lądek Zdrój nie do dziś przyciąga turystów. Ścigają w to miejsce ludzie o każdej porze roku. Latem przeważają kuracjusze oraz wędrowcy. Natomiast zima to czas, kiedy pojawia się wielu narciarzy. I nic dziwnego, wszak znajduje się tu stacja narciarska z prawdziwego zdarzenia.

Atrakcję Lądka Zdroju

Lądek Zdrój ma bogatą historię. Cieszy to każdego miłośnika zabytków – bowiem nie brakuje ich tu. Pewne przerażenie może budzić zabytkowy pręgierz, jednak możemy zapewnić, że stanowi wyłącznie pamiątkę po dawniejszych, zapewne nieco bardziej surowych czasach. Żadnych złych skojarzeń nie budzi natomiast zakład przyrodoleczniczy Jerzy, w którym można zregenerować siły, by z wigorem kontynuować urlop.

Warto wybrać się również nieco dalej, na przykład do Kłodzka, w którym są pozostałości potężnej twierdzy.

Stacja narciarska w Lądku Zdroju

Nas jednak szczególnie interesuje Lądek Zdrój pod kątem atrakcji narciarskich. Tych, jak się okazuje, nie brakuje. Nie znajduje się daleko od centrum miejscowości. Należy się bowiem udać na południowe stoki góry Trojak. To bardzo malownicze miejsce . Znajdziemy tam pięć tras narciarskich, przy czym aż cztery przeznaczone są dla adeptów jazdy na nartach (oznaczone na niebiesko), piąta zaś została zaprojektowana z myślą o bardziej doświadczonych miłośnikach białego szaleństwa. Dla tych, którzy interesują się kolejkami górskimi, jest wyciąg narciarski.

A co poza tym? Na przykład wypożyczalnia nart, co z pewnością ucieszy tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup sprzętu. Poza tym nieopodal stoków odnajdziemy restaurację czy bar, w których posilimy się i wysączymy ulubione napije. Dzieci zaś możemy skierować do szkółki narciarskiej lub na salę zabaw, w której zanurzą się w świecie kolorowych kulek!

Poprzedni artykułNastepny artykuł