Gdzie na narty w Polsce? Możliwość komentowania Gdzie na narty w Polsce? została wyłączona

Gdzie na narty w Polsce?

Polska jest generalnie nizinnym krajem, ma też trochę wyżyn, a na krańcach góry, niektóre całkiem wysokie. Można by pomyśleć, że nie znajdziemy w ojczyźnie nie wiadomo jak wiele miejsc, w których można uprawiać jazdę na nartach. Tymczasem okazuje się, że jest ich znacznie więcej niż można by przypuszczać!

Polska dla narciarzy!

Niektórzy rodacy lubią wyruszać na narty za granicę. Popularne są narty alpejskie, ale i bliżej, na przykład w Czechach, można znaleźć dobrze przygotowane stoki. My jednak w tym artykule chcemy zachęcić Was do pozostania w kraju i cieszenia się z uroków rodzimych stoków. A tych bynajmniej nie brakuje!

Oczywiście od lat uznaniem w tym względzie cieszą się Tatry osnute niepowtarzalnym klimatem. W tych górach znajdziemy wiele interesujących ośrodków narciarskich – wśród których na pewno warto wymienić mieszczący się w Białce Tatrzańskiej czy stoki Kasprowego Wierchu. Ale i w innym pasmie Karpat – Beskidzie Śląskim nie brakuje atrakcji dla wielbicieli białego szaleństwa, wspomnijmy tu choćby o znanej dobrze Wiśle, Ustroniu czy innych urokliwych miasteczkach. Nie inaczej jest też w Sudetach – w Górach Orlickich znajduje się na przykład popularny ośrodek narciarski w Zieleńcu.

Ale w wyborze miejsca do jazdy narciarskiej nie musimy się ograniczać do gór i to tych najwyższych. Znajdziemy na przykład trasy w Mrągowie i jego okolicach, a także na Pojezierzu Kaszubskim, a konkretniej – malowniczej Wieżycy. Także Mazury nartami stoją, o ile tylko się rozejrzymy.

Poprzedni artykułNastepny artykuł