Biskupia Kopa – narty Możliwość komentowania Biskupia Kopa – narty została wyłączona

Biskupia Kopa narty

Biskupia Kopa 890 m.n.p.m.) to najwyższy szczyt niezbyt wielkiego, lecz z pewnością malowniczego pasma Gór Opawskich. Przez wiele lat wokół najwyższego wzniesienia lub nieopodal miło czas spędzali narciarze… W ostatnich latach nieco się to zmieniło. Z czego to wynika? Odpowiedź nasuwa się sama…

Głuchołazy, gdzie na narty?

Głuchołazy to jedno z piękniejszych miast Opolszczyzny. Będąc w nim warto wykorzystać czas do obejrzenia zabytkowych obiektów, poza tym warto też wybrać do Parku Zdrojowego, w którym dla poprawienia kondycji kuracjuszy stosuje się hydroterapia. Miasto leży blisko czeskiej granicy i jest idealną bazą wypadową w pobliskie Góry Opawskie. To najcieplejsze polskie góry, z czym niestety wiążą się także pewne mankamenty. Wędrowcy specjalnie z tego powodu nie narzekają, lecz coś innego mogliby w tej sprawie powiedzieć narciarze. W ostatnich bowiem latach ze śniegiem jest tutaj, mówiąc oględnie, raczej nieciekawie. Szkoda, bo w okolicy Biskupiej Kopy, a także samych Głuchołaz. Jeszcze niedawno miło spędzali tu czas narciarze biegowi. Istnieje tu wszakże sześć ciekawych tras przeznaczonych do narciarskich biegów. Mimo, że obecnie nie utrzymuje się na nich pokrywa śnieżna – warto je przywołać, gdyż z pogodą różnie to bywa i nie należy tracić nadziei!

Pętla Wolfa – Przyjemna, ponad sześciokilometrowa trasa, która wiedzie wokół Biskupiej Kopy. Zaczynamy od schroniska, które znajduje się około pięćdziesiąt metrów pod samym szczytem, następnie wchodzimy na górę, aby schodzić wzdłuż granicy państw i wstąpić na czerwony szlak,

Pętla Zielona Krótsza, bo około czterokilometrowa droga. Zaczynamy w zabytkowym Parku Zdrojowym, gdzie możemy między innymi podziwiać fontannę z Amorkiem, następnie obchodzimy Średnią Kopę, czyli najwyższy punkt Góry Parkowej. 

Pętla Niebieska – Trasa, która umożliwia nam natknąć się na sztolnię “Trzech Króli”. Tam niegdyś wydobywano złoto, obecnie gnieżdżą się tu liczne gatunki nietoperzy!

Pętla Czerwona – Znów pojawiamy się na Górze Parkowej, tym razem przemieszczamy się jej stokami. Należy wyostrzyć wzrok, żeby między mrocznym zadrzewieniem ujrzeć piękną neogotycką kaplicę wzniesioną ku czci świętej Anny.

Szlakiem Białej Głuchołaskiej – Tym razem zaczynamy narciarską wędrówkę w Głuchołazach. Naszym celem jest dotrzeć do Wilamowic.

Szlakiem Bystrego Potoku – Trasa ta swój bieg rozpoczyna w Cichej Dolinie, aby następnie wkroczyć na ścieżkę przyrodniczą – co jest nie lada gratką dla miłośników przyrodniczych osobliwości.

Poprzedni artykułNastepny artykuł