Bałtów – narty Możliwość komentowania Bałtów – narty została wyłączona

Bałtów – narty

Góry Świętokrzyskie to łańcuch górski o zróżnicowanej budowie geologicznej. Chętnie odwiedzają je turyści, zarówno latem jak i zimą. W cieplejszych miesiącach są to turyści, którzy spędzają czas na wędrówkach po malowniczych górkach, natomiast zimą pojawiają się narciarze. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Atrakcje Bałtowa

Co ciekawe, Bałtów nie tylko słynie z ośrodka narciarskiego o zaawansowanej infrastrukturze. Z czym jeszcze nam się kojarzy? Otóż z dinozaurami. Tutaj odkryto skamieniałe tropy tych olbrzymich stworzeń, których niestety nigdy nie mieliśmy okazji poznać na żywo. Niemniej pozostaje nam zwiedzanie parku jurajskiego z wieloma atrakcjami. Poza tym w malowniczej wsi znajduje się kilka cennych pod względem artystycznym i historycznym zabytków. Jednym z okazalszych jest pałacyk Druckich-Lubeckich. Będąc w Bałtowie warto się mu przyjrzeć.

Jednak nas głównie interesuje co innego…

Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska

Z myślą o białym szaleństwie udamy się na północne zbocze Pogórza Bałtowskiego. To piękna okolica, która nie przypadkiem nazywana jest Szwajcarią Bałtowską. Warto się tam udać, by docenić niespotykany urok owego miejsca. To najbliższy środek narciarski od Warszawy. Zatem nic dziwnego, że wielu Warszawian postanawia spędzić tutaj weekend bądź ferie zimowe.

Znajdziemy tu kilka wyciągów narciarskich. Są one zróżnicowane, gdyż dzielą się na: wyciąg krzesełkowy przeznaczony dla czterech osób, dwa równoległe wyciągi orczykowe i wreszcie nie mniej interesujące 2 tzw. wyrwirączki zaprojektowane z myślą o dzieciach. Jeśli zaś chodzi o szusowanie, to nie zabraknie tras. Jest ich bowiem 6,; w tym jedna poważniejsza niebiesko-czerwona, trzy niebieskie i dwie ośle łączki (trasy zielone). Zatem bez względu na prezentowane umiejętności – znajdziesz stok ukształtowany z myślą o sobie!

Poprzedni artykułNastepny artykuł